آیا سفید مرجانی رنگ سال ۲۰۲۰ میلادی است؟

50 درصد تخفیف مانتو و پالتو
تخفیف ۵۰ درصدی مانتو و پالتوهای تک سایز سوفیا
۲۲ آبان ۱۳۹۸
آبی کلاسیک رنگ سال 99
رنگ سال ۲۰۲۰ چه رنگی است؟
۲۲ آبان ۱۳۹۸

آیا سفید مرجانی رنگ سال ۲۰۲۰ میلادی است؟

سفید مرجانی رنگ سال 1399

مقدمه ای در خصوص رنگ سال:

چرا color of the year انقدر مهم است؟

بد نیست بدانید که انتخاب رنگ برای سال برای بسیاری از شرکت های معروف در زمینه مد و لباس، دکوراسیون و معماری و هر شرکتی که به نوعی با رنگ ها در ارتباطه به یک سنت هیجان انگیز تبدیل شده است. زمانی که یک رنگ به عنوان رنگ آن سال معرفی میشود تمامی شرکت های مد و پوشاک و معماری و … را به شدت تحت تاثیر قرار می دهد و خیلی از برنامه ریزی های سال آینده خود را بر اساس این رنگ میچینند.
بهرحال هدف این شرکت ها فروش بیشتر است. وقتی رنگی به عنوان رنگ سال معرفی میشود مردم تمایل بیشتر به خرید اجناسی نشان میدهند که به آن رنگ باشد. حتی اگر آن رنگ را دوست نداشته باشند!!! پس این شرکت ها ناگزیرند که با این موضوع هماهنگ شوند.

آیا میدانید رنگ هر سال چگونه انتخاب میشود؟

چه سازمانی مسئول انتخاب رنگ سال است؟

شرکت پانتون یا پنتون (Pantone) به عنوان تعیین کننده غیررسمی رنگ سال شهرت جهانی دارد و از سال ۲۰۰۰ مسئولیت انتخاب این رنگ را بر عهده دارد و هر ساله یک رنگ را به عنوان color of the year معرفی میکند.
این شرکت مجموعه ای از رنگ ها را به عنوان رنگ بهار و تابستان سال ۲۰۲۰ در دنیای مد و فشن معرفی کرده است. این رنگ ها عبارتند از آبی، زرد زعفرانی، سبز چمنی، قرمز، آبی جین، پرتقالی، نیلی، صورتی مرجانی و بنفش.

رنگ های بهار و تابستان سال 2020 - پانتون

و رنگ های کلاسیک بهار / تابستان سال ۲۰۲۰:

رنگ کلاسیک بهار و تابستان 2020

 

رنگ پنتون رنگ سال
اما در این بین یک رنگ بیشتر از بقیه مورد توجه است و رنگ فیروزه ای با لایه هایی با رنگ سبز آبی، نارنجی و یا مایل به قهوه ای میباشد. جالب این است که تمامی این رنگ ها با الهام از طبیعت دریا و ساحل برگزیده شده اند.
چیزی که این روزها در بسیاری از سایت های ایرانی و حتی خارجی میبینیم این است که در بین همه این گزینه ها شرکت پنتون رنگ سال ۲۰۲۰ را سفید مرجانی اعلام کرده که یک رنگ زندگی بخش است. در توضیح این رنگ هم آمده که این رنگ مربوط به زمانی میشود که مرجانها در اقیانوس می میرند و رنگشان رو به سفیدی می رود و با ترکیبی از رنگ های دیگر مثل رنگ سبز کمرنگ و آبی ملایم دریا ترکیبی بسیار جذاب می سازد که آن را سفید مرجانی (bleached coral) می نامند. ظاهرا شرکت پنتون با انتخاب این رنگ سعی داشته است که توجه مردم را به سمت حیات دریایی و خطراتی که آنها را تهدید میکند ببرد. حالا برخلاف مطالبی که در بیشتر صفحات وب موجود هست، آیا براستی سفید مرجانی رنگیست که شرکت پنتون به عنوان رنگ سال ۲۰۲۰ معرفی کرده؟ پیشنهاد میکنم در ادامه با ما همراه باشید.

آیا سفید مرجانی رنگ ۲۰۲۰ است؟؟

چیزی که مشخص است تا این لحظه (۲۲ آبان ۱۳۹۸) هیچ رنگی به عنوان رنگ سال ۲۰۲۰ در سایت رسمی شرکت پنتون معرفی نشده است.

وبسایت شرکت پنتون: www.pantone.com

رنگ سال - شرکت پانتون

همانطور که در تصویر بالا میبینید هیچ خبری از معرفی رنگی به عنوان رنگ سال ۲۰۲۰ در وبسایت شرکت پنتون نیست. پس ماجرای تصویر زیر و تمام صفحات اینترنتی که سفید مرجانی را به عنوان رنگ سال ۲۰۲۰ انتخاب کردند چیست؟

سفید مرجانی رنگ سال 2020

این تصویر ظاهرا مربوط به یک وبسایت است که در آن رنگ سفید مرجانی را از طرف طراحان استرالیایی به عنوان رنگ پیشنهادی سال ۲۰۲۰ معرفی کرده است. (مشاهده وبسایت)

برای اطمینان به شرکت پنتون ایمیلی ارسال کردیم و رنگ سال ۲۰۲۰ را پرسیدیم و آنها در جواب گفتند که این رنگ در ماه دسامبر اعلام میشود.

ایمیل پنتون-رنگ سال 2020

در جواب دو ایمیل دیگر نیز رد و بدل شد که متن آن را میاوریم:

متن ایمیل به پنتون در جواب ایمیل بالا (بهمراه ضمیمه کردن این عکس در ایمیل)

So bleached coral which has been announced on the net as the Panton specified color of the year is a fake news?
Thanks
جواب پنتون:
In June, Pantone partnered with Adobe and The Ocean Agency on a Glowing, Glowing Gone campaign to highlight the peril of dying coral. It appears someone has altered the photo used in that campaign. Thanks for bringing this to our attention.  I will forward this to our PR department

پس به نظر میرسد تمام رنگ هایی که تا به این لحظه در وبسایت و شبکه های مجازی در مورد رنگ پنتون اعلام میشود درست نبوده و شرکت پنتون هنوز به صورت رسمی رنگی را به عنوان رنگ سال ۲۰۲۰  معرفی نکرده است.

 

رنگ های سال پنتون از سال ۲۰۰۰ تا ۲۰۱۹

تمامی رنگ های سال پنتون


رنگ سال در ایران چگونه انتخاب میشود؟

رنگ سال ۱۳۹۹ چیست؟

متاسفانه (و یا خوشبختانه!!!) چون در ایران سازمانی برای انتخاب این رنگ وجود ندارد پس در انتخاب این رنگ از رنگ میلادی تبعیت می شود و علاقه مندان مد و لباس و تمام کسانی که رنگ سال برایشان مهم است، همان رنگ سال میلادی را به عنوان رنگ سال شمسی در نظر میگیرند.

ست کردن رنگ سفید مرجانی(رنگ پیشنهادی ۲۰۲۰)

علی رغم توضیحات بالا ممکن است که سفید مرجانی به عنوان رنگ سال ۲۰۲۰ انتخاب شود. پس برای کامل شدن این نوشته کمی در مورد مد و استایل با این رنگ صحبت میکنیم.

رنگ سفید مرجانی جزء رنگ های خنثی است. بنابراین به راحتی می توان یک ست بسیار شیک و زیبا با آن داشته باشیم. رنگ های خنثی مثل سفید مرجانی را به راحتی می توان با رنگ نارنجی و آبی ترکیب کرد و محدودیت زیادی برای ست کردن سفید مرجانی با رنگ های دیگه وجود ندارد.

نظر شما در مورد این رنگ چیست؟ آیا فکر میکنید جزو رنگ های مورد علاقه ی شما خواهد بود؟

این نوشته را حتما بخوانید: مانتو خود را بر اساس رنگ پوست انتخاب کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *